samochodowy lakiernik

Lakiernictwo samochodowe – co warto o nim wiedzieć?

Lakiernictwo samochodowe stanowi bardzo praktyczną usługę na rynku motoryzacyjnym. Dzięki niej możliwe jest przywrócenie blasku i pierwotnego wyglądu już eksploatowanemu pojazdowi. Do lakiernika chętnie udają się tez właściciele pojazdów zabytkowych. Co warto wiedzieć na temat lakiernictwa samochodowego? Kiedy należy udać się do okręgowej stacji kontroli pojazdów?

Lakiernictwo samochodowe – w jaki sposób można dzięki niemu odmienić wygląd swojego auta?

Lakiernictwo samochodowe w Toruniu składa się z różnych etapów. Jeśli dane auto doznało gnieceń czy uszczerbku podczas kolizji lub wypadku drogowego, to pierwszym krokiem będzie szpachlowanie, czyli uzupełnianie ubytków. W większości przypadków istnieje także potrzeba zdarcia wierzchniej warstwy lakieru. Odpowiednio przygotowana powierzchnia wymaga także zeszlifowania. Do nakładania nowej warstwy lakieru stosuje się specjalne narzędzia równomiernie rozpylające farbę. Ważne jest stosowanie odpowiedniego stroju, który zabezpieczy lakiernika przed wdychaniem szkodliwych oparów. Na koniec należy przystąpić do dokładnego wypolerowania pojazdu. Polerowanie może przebiegać kilkuetapowo. Może się też wiązać z użyciem specjalnych past oraz wosków. Ostatnim elementem jest umycie auta. Są też opcje wykończeń lakieru w sposób artystyczny. Tylko wyobraźnia ogranicza w tym zakresie. 

Okręgowa stacja kontroli pojazdów – kiedy warto się tu udać na rutynowy przegląd auta?

Okręgowa stacja kontroli pojazdów w Toruniu jest miejscem, w którym kierowcy mogą wykonać przegląd auta. Zakres przeprowadzonych czynności może być zróżnicowany. Badania techniczne muszą być wykonane w odpowiednim terminie, wskazanym w dowodzie rejestracyjnym samochodu. W okręgowej stacji kontroli pojazdów można przeprowadzić przeglądy aut osobowych, ale również taksówek czy pojazdów przeznaczonych do nauki jazdy. Natomiast w podstawowej stacji kontroli pojazdów wykonuje się rutynowe badania techniczne aut uszkodzonych w wyniku kolizji, ale też motocykli czy samochodów dostawczych. 

Dodaj komentarz