zadaszenie tarasu

Markiza, czyli efektowne zadaszenie tarasu 

Na wygląd domu wpływ ma wiele czynników. Nie tylko odpowiednio dobrana elewacja, dach czy otoczenie są jego wizytówką. Jeśli masz ogromny taras, ale nie wiesz jak go zagospodarować, zapoznaj się z najważniejszymi cechami markiz stosowanymi jako zadaszenie. Zainspiruj się i stwórz przestrzeń do wypoczynku, w której spędzisz niezapomniane chwile niezależnie od panującej za oknem aury.

Rodzaje markiz na taras

Obecnie osoby, które mają przed domem taras, coraz częściej wybierają jako jego zadaszenie markizy. Wyroby te osłaniają taras przed promieniami słonecznymi. Wybierają je nie tylko klienci prywatni, którzy chcą zapewnić sobie odrobinę miejsca do wypoczynku. Markizy tarasowe chętnie kupują także właściciele restauracji, którzy zabezpieczają ogródek lokalu przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Istnieje kilka rodzajów markiz tarasowych, które różnią się nie tylko wyglądem, ale także materiałem, z jakiego zostały wykonane czy rozmiarem. Dlatego też osłony tego typu należy dobierać indywidualnie do własnych potrzeb i gustu. Najczęściej wybierane są markizy kasetowe, markizy bez kasety oraz markizy balkonowe. Wszystkie dostępne produkty zapewniają komfort optyczny i termiczny.

Jak stworzyć solidne zadaszenie tarasu z markiz?

Wybierając markizę tarasową, warto kierować się nie tylko jej wyglądem, ale przede wszystkim parametrami. Osłona ta musi bowiem chronić przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV. Pracownicy firmy iNTECH w Krakowie doradzają, aby zwrócić uwagę na:

  • szerokość markiz
  • ich wyciąg, czyli długość
  • kształt
  • materiał
  • sposób montażu

Ważne jest także samo użytkowanie markiz tarasowych. Aby służyły one przez długi czas, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Przede wszystkim markiz nie należy zostawiać na deszczu, ponieważ woda wpływa negatywnie zarówno na silnik, jak i materiał. Osłony nie powinny być także wystawione na działanie silnych wiatrów, które mogą uszkodzić ich konstrukcję. Nie mniej ważne są względy estetyczne. Dużą rolę odgrywa tutaj kolor, który powinien współgrać z innymi dodatkami i odbijać promienie słoneczne. Stosując się do tych zasad, można stworzyć solidne zadaszenie tarasu.

Dodaj komentarz