narzedzia pneumatyczne

Miniaturowe narzędzia pneumatyczne, czyli o poręcznym sprzęcie specjalistycznym

Dotarcie do trudno dostępnych miejsc to zadanie dla miniaturowych narzędzi pneumatycznych. Niewielki rozmiar urządzeń ułatwia precyzyjną pracę, która pozwala zachować dbałość o każdy szczegół. Sprzęt został tak zaprojektowany, aby był poręczny, a jednocześnie jego parametry spełniały podstawowe wymogi techniczne. Jakie miniaturowe narzędzia pneumatyczne można kupić w dobrze zaopatrzonym sklepie? Prezentujemy kilka popularnych podkategorii i produktów.

Najważniejsze zalety miniaturowych narzędzi pneumatycznych

Urządzenia zasilane sprężonym powietrzem na dobre zagościły w warsztatach naprawczych, punktach serwisowych, a nawet w produkujących na dużą skalę zakładach przemysłowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ ten typ sprzętu wyróżnia stosunkowo niski koszt eksploatacji. Co więcej, można go stosować w miejscach, gdzie należy minimalizować ryzyko powstania pożaru wskutek zwarcia np. elektronarzędzi. Jednak dla niektórych narzędzia pneumatyczne kojarzą się z masywnym i mało mobilnym sprzętem. Nic bardziej mylnego.

Wystarczy zajrzeć do specjalistycznego sklepu i sprawdzić ofertę miniaturowych narzędzi pneumatycznych. Sporo interesujących produktów posiada jeden z największych importerów tego rodzaju sprzętu w Polsce, czyli sklep internetowy Atmo.com.pl. Asortyment firmy obejmuje kilkanaście produktów niewielkich rozmiarów, które doskonale sprawdzają się podczas pracy np. nad precyzyjną obróbką wykończeniową. 

Sprawdź ofertę miniaturowych narzędzi pneumatycznych

Wspomniany sklep Atmo.com.pl sprowadza narzędzia pneumatyczne głównie z rynku azjatyckiego, na którym przedsiębiorstwa od kilkudziesięciu lat specjalizują się w wytwarzaniu profesjonalnego sprzętu przemysłowego. Firmy japońskie czy tajwańskie zresztą nie tylko w dziedzinie elektroniki słyną z miniaturyzacji, o czym przekonać mogą się właśnie klienci e-sklepu Atmo.

W katalogu ofertowym czeka na nich m.in. niewielkich rozmiarów wiertarka pneumatyczna Nitto-Kohki ADR-65. Została wyposażona w regulację obrotów i prędkości. Każde narzędzie, nawet miniaturowe generuje hałas, który po kilku godzinach pracy staje się nieznośny. Na szczęście to urządzenie posiada wygłuszający odgłosy tłumik.

Ten sam producent wytworzył także inne miniaturowe narzędzia pneumatyczne, cechujące się niskim poziomem wibracji podczas pracy. Wśród nich jest np. pilnikarka pneumatyczna o niskim skoku roboczym do obróbki precyzyjnej, ważąca tylko pół kilograma szlifierka trzpieniowo-kątowa z uchwytem szerokości 6 mm czy uniwersalna szlifierka kątowa Nitto-Kohki MLG-25 do obróbki stali nierdzewnej i kwasoodpornej. 

Sprawdź pełną ofertę sklepu internetowego Atmo i ciesz się wszystkimi zaletami miniaturowych narzędzi pneumatycznych podczas obróbki wykończeniowej w trudno dostępnych miejscach.

Dodaj komentarz