Operacyjne metody leczenia chorób oczu

Operacyjne metody leczenia chorób oczu wymagają ogromnej precyzji ze strony lekarza. Dlatego dziś każdy szanujący się specjalista korzysta z nowoczesnych rozwiązań w chirurgii oraz sterylnych, bezpiecznych narzędzi. Dzięki temu może skutecznie wyleczyć takie schorzenia, jak zez, jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej. Na czym polegają operacyjne metody leczenia chorób oczu?

Operacyjne metody leczenia chorób oczu – jakie są rodzaje?

Do operacyjnych metod leczenia chorób oczu można zaliczyć m.in. iniekcje do ciała szklistego, operacje zeza, zaćmy, drobne zabiegi na powiekach, spojówce i rogówce czy płukanie i sondowanie dróg łzowych. Tego typu zabiegi pozwalają przywrócić prawidłowe widzenie lub zredukować wadę wzroku na tyle, aby zwiększyć komfort życia Pacjenta. Przed przystąpieniem do któregokolwiek z zabiegów, lekarz wykonuje jednak dokładny wywiad medyczny, dzięki któremu może poznać dokładnie historię choroby poszczególnych Pacjentów. Jeśli poszukujesz skutecznego sposobu na rozwiązanie problemów ze schorzeniami wzroku, to klinika okulistyczna sprosta Twoim potrzebom!

Operacyjne metody leczenia chorób oczu – na czym polegają?

Operacje zeza wykonywane są w przypadku schorzenia typu zbieżnego lub rozbieżnego. Pozwalają wyrównać siłę działania mięśni okoruchowych, żeby gałki oczne poruszały się i były ustawione równolegle. W trakcie operacji wzmacnia się działające słabo mięśnie i osłabia te, które pracują zbyt mocno. Operacje zaćmy wykonane na wczesnym etapie schorzenia, są całkowicie bezpieczne dla Pacjenta i pozwalają zredukować ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu. Za pomocą cięcia lekarz wprowadza narzędzie, które emitując ultradźwięki, pozwala upłynnić zmętniałą soczewkę i usunąć ją. Chirurgiczne zabiegi na powiekach, spojówce czy rogówce dotyczą z kolei takich schorzeń, jak gradówka, róg skórny, brodawczak spojówki czy znamię barwnikowe. Każdy z tych zabiegów oferuje  Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny, który dba o bezpieczeństwo Pacjentów.

Operacyjne metody leczenia chorób oczu – gdzie wykonać?

Operacyjne metody leczenia chorób oczu pozwalają Pacjentom odzyskać komfort funkcjonowania poprzez redukcję problemów z widzeniem. Aby jednak tak się stało, warto korzystać z usług renomowanych klinik okulistycznych, które posiadają wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie zawodowe. Zespół takich ośrodków powinna tworzyć stale doskonaląca się kadra pracowników, którzy są członkami Towarzystwa Okulistycznego w Polsce, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Cenione ośrodki posiadają nowoczesny sprzęt od najlepszych światowych producentów.

Dodaj komentarz