cellulit walka

Pokonaj cellulit kompleksowo

Jak wynika z badań ponad 80% kobiet, które ukończyły 25 roku życia skarży się na cellulit skóry ud, pośladków czy brzucha. Cellulit, inaczej lipodystrofia, to tkanki tłuszczowe nieprawidłowo rozmieszczone pod powierzchnią skóry. Na zewnątrz przybiera to wygląd licznych pofałdowań i nierówności ciała. Skóra przypomina wówczas strukturę owocu pomarańczy, dlatego też potoczna nazwa to zespół pomarańczowej skórki. Występowanie cellulitu jest efektem zaburzenia równowagi między syntezą kwasów tłuszczowych, a procesem ich rozkładu. W walce z „pomarańczową skórką” mamy do dyspozycji kremy na cellulit. Przy wyborze konkretnego preparatu należy kierować się oczywiście jego składem. Warto sięgnąć po taki krem na cellulit, który zawiera jak najwięcej aktywnych składników naturalnych. Każdy z nich ma bowiem konkretne działanie i zastosowanie.

Jaki wybrać skuteczny krem na cellulit?

Skuteczny krem na cellulit powinien być tak skomponowany, aby spełniać trzy zasadnicze funkcje:

doprowadzenie do rozpadu lipidów – substancje zawarte w kremie powinny przyspieszać proces lipolizy, czyli rozpadu tkanek tłuszczowych;

eliminacja toksyn z tkanek – substancje toksyczne powodują wzrost lipidów, dlatego odpowiedni składnik kremu na cellulit powinien mieć zastosowanie detoksykujące;

wzmacnianie mikrokrążenia i stanu naczyń – preparat antycellulitowy powinien nie tylko doprowadzić do rozpadu tkanek tłuszczowych, ale także uskuteczniać ich eliminację, a to z kolei będzie możliwe, kiedy naczynia będą odpowiednio wzmocnione, a krążenie poprawione.

W walce z niechcianym cellulitem istotne jest, aby uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentnym. Nie łudźmy się, że krótki epizod z kremem na rozstępy i cellulit usunie cały problem. Preparaty te należy stosować regularnie i oczekiwać efektów w dłuższym czasu. Systematyczne wcieranie kremu w miejsca dotknięte cellulitem, niech będzie jak masaż, przy którym skóra lepiej wchłania substancje aktywne, ciało staje się bardziej jędrne, a cellulit mniej widoczny. Nie warto także zwlekać, ale rozpocząć kurację, kiedy tylko zauważymy pierwsze symptomy „pomarańczowej skórki”.

Skład kremów na cellulit

cellulit walka

Wartym polecenia jako skuteczny krem na cellulit jest na pewno serum Vialise. Sekretem jego skuteczności jest skład, pozbawiony substancji chemicznych. Ten krem na cellulit zawiera następujące składniki aktywne:

ekstrakt z bluszczu – wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia krążenie, oczyszcza i ujędrnia;

ekstrakt z kasztanowca – wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne, spowalnia proces starzenia się skóry;

ekstrakt z bylicy boże drzewko – reguluje metabolizm i przepływ krwi;

ekstrakt z ruszczyka kolczastego – uelastycznia naczynia krwionośne i zmniejsza ich widoczność;

wyciąg z alg – nawilża i ujędrnia skórę, przyspiesza proces eliminacji cellulitu;

kofeina – pobudza krążenie i regeneruje zwiotczałą skórę;

rutyna – wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne;

kwas askorbinowy – chroni skórę przed wolnymi rodnikami.

Co pomoże pozbyć się cellulitu oprócz kremów?

Tak dobrana kompozycja składników aktywnych poprawia funkcjonowanie tkanki łącznej. Ten krem na cellulit spełnia swoje zadanie, czyli usuwa toksyny, wzmacnia naczynka, rozbija przerośnięte lipidy, a także nawilża i odżywia. Przy regularnym jego stosowaniu otrzymujemy efekt młodszej, nawilżonej, napiętej i jędrnej skóry. Należy jednak nie zapominać, że nawet najlepszy krem na cellulit nie zadziała, jeśli nie połączymy jego działania z zastosowaniem odpowiedniej diety i ćwiczeń. Skuteczna dieta antycellulitowa powinna uwzględniać produkty bogate w witaminę C, która oczyszcza i nawadnia organizm oraz błonnik. Należy ograniczyć lub wykluczyć z diety produkty tłuste i smażone oraz słodycze. Odpowiednia dieta wspomagana aktywnością fizyczną, taką jak aerobik, pływanie, jazda na rowerze, fitness przynosi wymierne rezultaty.

Zobacz również: https://rankmistrz.pl/krem-na-cellulit-ranking/ Ranking kremów na cellulit.

Podsumowanie

Właściwy dobór kremu na rozstępy i cellulit to podstawa naszej walki z zespołem skórki pomarańczowej. Kosmetyki to dobre i potrzebne narzędzie, które ma pomóc w eliminacji niechcianego cellulitu. To jednak nie wszystko. Równie ważne jest także nasze podejście i nastawienie. Nie możemy oczekiwać niesamowitych efektów, jeśli zdecydujemy się na walkę z cellulitem, kiedy jest on już zaawansowany, a my „przegapiliśmy” moment, kiedy można było jeszcze skutecznie z nim walczyć. Również nasze lekceważące podejście oraz brak wytrwałości i cierpliwości może pozbawić nas pożądanych efektów.

Dodaj komentarz