wizyta u dentysty

Protetyka stomatologiczna – kiedy warto się na nią zdecydować?

Posiadanie pięknego i zdrowego uśmiechu to efekt wielu lat trudnej pracy. W życiu każdego człowieka następuje jednak moment, w którym nawet leczenie nie jest w stanie pomóc i jedynym rozwiązaniem może być protetyka stomatologiczna. Czym zajmuje się ta dziedzina stomatologii i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie znaleźć gabinet specjalizujący się w protetyce stomatologicznej?

Najlepszym sposobem na znalezienie takiego gabinetu jest odszukanie kliniki stomatologicznej, której częścią oferty jest protetyka stomatologiczna w Łodzi. Decydując się na wybór dobrej kliniki, w której oferowane są również usługi z zakresu protetyki stomatologicznej można mieć pewność, że jeśli potrzebne będą inne zabiegi to zajmą się nami utalentowani fachowcy.

Jedna z usług wchodzących w skład protetyki stomatologicznej to implanty zębowe w Łodzi. Są one zakładane w miejscu braku zębowego, dzięki czemu możliwe jest odtworzenie ładnego dla oka i zdrowego uśmiechu. Protetyka ma jednak znacznie szerszy zakres działań.

Kiedy warto zdecydować się na protetykę stomatologiczną?

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii, z której korzysta się gdy w uzębieniu pojawią się ubytki, które nie są możliwe do wyleczenia w normalny sposób. Za pomocą protetyki jest jednak możliwa odbudowa uszkodzonego zęba, a nawet takiego, który został utracony. Bardzo często z protetyki stomatologicznej korzystają osoby, które nie dbały odpowiednio o uzębienie i zwlekały z podjęciem leczenia.

Decydując się na protetykę stomatologiczną mamy dość spory wybór, gdyż w jej skład wchodzi wiele zabiegów, które pozwalają na odbudowę niekompletnego uzębienia. Najprostsze są implanty, które imitują koronę zęba, a na szczycie posiadają nakładkę protetyczną, dzięki czemu można odzyskać kompletny uśmiech. Wykonywane są jednak również protezy stałe oraz wyjmowane, które mogą dotyczyć zarówno górnej lub dolnej części uzębienia, jak i całości.

Dodaj komentarz