uzaleznienie

Skuteczne leczenie uzależnień – najskuteczniejsze metody

Uzależnienie to niezwykle trudna choroba, zarówno dla pacjenta, jak i jego bliskich. Patrzenie na cierpienia doznawane przez bliskiego to niezwykle przykre doświadczenie, na szczęście takie, z którego da się wyjść, dzięki wielu ośrodkom pomocowym i terapiom wsparcia dla uzależnionych.

Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

Leczenie uzależnień wymaga dużo zaangażowania i niebywałej samodyscypliny, które mogą pozwolić na powrót do normalnego funkcjonowania bez używek. Leczenie uzależnień w Warszawie to jedno z rozwiązań dla osób w kryzysie, opcja istnieje wiele placówek na terenie całej Polski, które zajmują się leczeniem uzależnień. Oprócz ośrodka terapii uzależnień w Warszawie można wymienić ośrodki terapii uzależnień w Łodzi, Sopocie, Płocku, Gdyni, Krakowie, Zakopanem, Gdańsku czy Bydgoszczy, a także w wielu mniejszych miejscowościach.

Placówki udzielające pomocy mogą działać prywatnie lub podlegać zarejestrowanym w 1981 roku stowarzyszeniu MONAR, która wspiera osoby w trudnych sytuacjach życiowych (takich jak kryzys bezdomności czy uzależnień) oraz ich rodziny, udostępnia terapie i konsultacje psychologiczne oraz wsparcie medyczne. MONAR prowadzi 28 poradni profilaktyki oraz 30 ośrodków na terenie całego kraju, w tym 5 z nich specjalizuje się w pracy z młodzieżą.

Leczenie alkoholizmu w ośrodku terapii uzależnień

Leczenie alkoholizmu może być niezwykle trudne, ponieważ chorzy często nie zdają sobie sprawy ze swojego problemu. Z tego względu pacjenci często są poddawani terapii zamkniętej. Tego typu leczenie organizowane jest przez placówki prywatne lub w ośrodkach, w których terapia jest refundowana przez NFZ. Koszt turnusu będzie się różnic od miejsca, w którym ma być realizowany, ceny wahają się od 5 do 10 tys. złotych. Ogromnym wsparciem może się także okazać spotykanie z grupą wsparcia i praca z psychologiem, co będzie dodatkową motywacją do porzucenia nałogu.

Dodaj komentarz