Styl skandynawski – charakterystyka. Czy nadal jest w trendach wnętrzarskich 2022?

Styl skandynawski kochają miłośnicy wszystkiego, co naturalne. Minimalizm połączony z przłemywaniem konwencji pokochali amatorzy dobrego designu na całym świecie. Nic dziwnego. Można z powodzeniem powiedzieć, że łączy on w sobie to, co eleganckie z tym, co funkcjonalne. Sprawdźmy więc jak go wprowadzić do wnętrza i w jaki sposób sprawić, aby było ono modne i wygodne. Odpowiemy także na pytanie czy jest on nadal modny w 2022 roku.

Jak wygląda styl skandynawski?

Mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim jest przede wszystkim jasne. Na próżno szukać w nim wszelkiego rodzaju zbędnych i ciężkich dodatków – a wśród nich na przykład ciemnych zasłon czy też zbędnych mebli. Nie ma mowy o tym, aby zaburzyć lekkość odbioru jak również minimalizm. Dodatki wykonane są z naturalnych materiałów, nie brakuje także roślin, które nadają wnętrzu przyjaznego tonu, jak również wskazują mocno na zamiłowanie do wszystkiego co eko. Kolejna ważna kwestia to także brak zbędnych anturażów – ma być przede wszystkim funkcjonalnie. Im mniej, tym lepiej – takie powiedzeniem powinno nam przyświecać urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim.

Z czym łączyć styl skandynawski?

Styl skandynawski jest bardzo uniwersalny więc z powodzeniem możemy go łączyć z wieloma innymi. Wśród nich znajdzie się dużo miejsca zarówno dla tych, w których pełno jest klasyki, jak i tych, gdzie stawia się w dużej mierze na nowoczesny anturaż. Na pytanie z czym najlepiej jest zestawiać skandynawskie zamiłowanie do minimalizmu odpowiedź brzmi: z rustykalnym zacięciem, z charakterystycznymi dekorami japandi czy też eko. Z uwagi na to, że wszystko to jest modne w roku 2022, to można śmiało rzec, że skandynawski anturaż zalicza się do wnętrzarskich trendów 2022 i można z powodzeniem na niego stawiać. Nic więc dziwnego, że projektanci o nim nie zapominają – jest po prostu ponadczasowy.

Jakie kolory do stylu skandynawskiego?

Wśród kolorów, które są na topie w stylu skandynawskim bardzo ważną rolę odgrywają przede wszystkim te, które zbliżone są mocno do natury. W praktyce mowa o bielach – w każdej możliwej odsłonie. Kolejna ważna rola to beże oraz szarości. Te bezapelacyjnie nie schodzą z pantałyku wnętrzarskich trendów 2022, a przy tym jeszcze nadają pomieszczeniu ciepła i przyjemnego tonu. Skandynawskie barwy to także kolory ziemi – zielenie, brązy czy też błękity. Najbardziej osadzonym w trendach jest butelkowy odcień zieleni.

Dodaj komentarz