tenis

Tenis ziemny i jego fenomen – dlaczego Polacy tak go kochają?

Tenis ziemny z roku na rok zyskuje na popularności. Nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Miliony telewidzów śledzą najpopularniejsze zawody rozgrywane we Francji, Australii, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Skąd ten fenomen i dlaczego coraz więcej Polaków uwielbia ten sport? Wyjaśniamy.

Tenis ziemny to sport bardzo uniwersalny

Tenis ziemny to sport dla praktycznie każdego, niezależnie od poziomu kondycji lub wieku. Można w niego grać rekreacyjnie, jak i spróbować swoich sił w sposób bardziej profesjonalny. Zaletą jest przede wszystkim to, że można go uprawiać zarówno na kortach znajdujących się na świeżym powietrzu, jak i w obiektach zamkniętych. Czyni to tym samym ten sport bardzo uniwersalnym pod względem aury panującej na zewnątrz. Na uwagę zasługuje także fakt, że do jego uprawiania nie potrzeba specjalnych wymagań pod względem powierzchni. Wystarczy utwardzony grunt lub inne podłoże wygodne do biegania. Następnie należy sięgnąć po siatkę i już można zacząć grać.

Tenis ziemny budzi emocje

Nie ma wątpliwości co do tego, że za najważniejszymi rozgrywkami w tenisie ziemnym idą ogromne emocje. Utalentowani sportowcy mierzą się na kortach w rozgrywkach z najlepszymi. Każdy mecz to niesamowity pokaz najlepszych umiejętności i walki do samego końca. Zasady gry są bardzo proste i zrozumiałe, więc osoba, która ma pierwszy kontakt z tym sportem w zaledwie kilka chwil pojmie panujące zasady na korcie. Jeśli przyjrzymy się poszczególnym zawodnikom to z łatwością dostrzeżemy to, że każdy z nich ma swoje wzloty i upadki. Są faworyci, ale nigdy tak naprawdę nie mamy do czynienia z murowanym zwycięzcą. Potwierdza to fakt w postaci tego, że jeszcze nikomu nie udało się odnieść zwycięstwa we wszystkich turniejach wielkoszlemowych tylko w jednym sezonie. Na prestiżowych imprezach pojawiają się dobrze znane fanom tenisa gwiazdy, które są podziwiane także w życiu prywatnym.

Korzyści z uprawiania tenisa ziemnego

Warto także zwrócić uwagę na szereg korzyści jakie płyną z uprawiania tego sportu. Regularny trening na korcie poprawi zwinność oraz wytrzymałość, a także naszą gibkość. Wiele osób chętnie wykorzystuje ten sport do zrzucenia nadmiaru kilogramów. Oczywiście im bardziej intensywna rozgrywka i mocniejszy przeciwnik tym lepsze korzyści dla naszego zdrowia oraz więcej spalonych kalorii. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest to sport bezkontaktowy, więc tym samym jest to jedna z bezpieczniejszych dyscyplin.

Dodaj komentarz