trening w domu

Aktywność fizyczna w domu – jak przygotować się do treningów?

Ze względu na panującą pandemię, ćwiczenia w domu weszły na stałe w codzienny reżim treningowy. Jest to zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób wybiera taki sposób poprawy własnej kondycji. Jak przygotować się do takiej aktywności i o czym nie można zapomnieć? Podpowiadamy.

Mini siłownia w domu

Aby ćwiczyć w pełni efektywnie warto zadbać na początek o to, aby stworzyć przestronne i wygodne miejsce do treningów. W większości przypadków na początek w zupełności wystarczy obszerna przestrzeń salonu. Jeśli jednak chcemy zaangażować się w codzienne ćwiczenia to warto pomyśleć o tym, aby stworzyć w domu własny kąt w którym będziemy przechowywać niezbędne akcesoria, np. matę lub ciężarki.

Bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby w momencie w którym wykonujemy ćwiczenia nie przeszkadzać innym domownikom. Powinni oni w spokoju odpoczywać lub pracować. Dlatego najlepszym miejscem do stworzenia małej siłowni będzie prywatne biuro lub jego niewielka część. Jeśli organizujemy miejsce do ćwiczeń na stałe to można pozwolić sobie na zakup przydatnych urządzeń, które poprawią nasze wyniki kondycyjne. Może to być między innymi bieżnia lub rowerek elektryczny.

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Ćwicząc w domu nie można zapominać o tak istotnej rzeczy jak regularne sięganie po butelkę z wodą. Przed rozpoczęciem treningów, jak i po ich zakończeniu należy odpowiednio nawadniać organizm. Potwierdzają to między innymi przedstawiciele firm takich jak legalne zakłady bukmacherskie. Eksperci są zgodni co do tego, że średnio na około 40 minut treningów należy wypijać co najmniej pół litra czystej wody. Oczywiście ta wartość może nieznacznie się zmieniać w zależności od warunków otoczenia, intensywności ćwiczeń oraz indywidualnych predyspozycji wydzielania potu. Spożywać wodę należy za pomocą niewielkich łyków, w regularnych odstępach czasu.

Rozgrzewka

Może się wydawać, że ćwiczenia w domu są mało wymagające i dużo bardziej bezpieczne niż na zewnątrz. To błędne założenie, które może skończyć się zakwasami, a w najgorszym przypadku bolesną kontuzją. Dlatego przed każdym treningiem należy wykonać rozciągającą mięśnie rozgrzewkę. Powinna potrwać co najmniej pięć minut podczas których stopniowo zwiększamy intensywność ruchów. Można zacząć od pajacyków, skakania na skakance oraz powolnych przysiadów i skłonów, a także skrętów tułowia. Następnie należy włączyć ćwiczenia rozciągające i rozluźniające mięśnie i stawy ze szczególnym zwróceniem uwagi na nadgarstki, kolana i szyję.

Dodaj komentarz