Uchwyty do mebli – prosty sposób na odświeżenie aranżacji wnętrza

Nie da się ukryć, że często nawet najbardziej dopracowana aranżacja wnętrza będzie wymagała odpowiedniego odświeżenia. Nawet najbardziej wyszukane akcenty z czasem mogą po prostu się znudzić. Wówczas wiele osób poszukuje skutecznego, a jednocześnie niezbyt wymagającego sposobu, który pozwoli im wprowadzić do wnętrza powiew świeżości i nowoczesności. Okazuje się, że najprostszym rozwiązaniem staje się wymiana uchwytów do mebli. Te niewielkie elementy, potrafią skutecznie zmienić ogólny wydźwięk aranżacji i sprawić, że znów będzie prezentowała się ona zachwycająco.

Uchwyty do mebli- niewielki, istotny detal aranżacji wnętrz

Zwykle kupując meble nie poświęcamy zbyt dużej uwagi ich uchwytom, gdyż są one dopasowane do ogólnej stylistyki szafek. Jednak zgodnie z powiedzeniem, że „diabeł tkwi w szczegółach”, można zauważyć, że z czasem stare uchwyty do mebli zaczynają tracić swój połysk i zamiast zdobić aranżację wnętrza, to negatywnie wpływają na jej estetykę. Okazuje się, że tak mały detal może mieć kolosalne znaczenie w przypadku, kiedy poszukujemy sposobów na tanie i szybkie odświeżenie pomieszczenia. Zamontowanie w drzwiach szaf oraz szufladach nowych uchwytów może przynieść szereg korzyści. W pierwszej kolejności warto podkreślić to, że te niewielkie i niepozorne elementy mebli nadadzą im całkiem nowego charakteru, co oczywiście będzie miało ogromne przełożenie na wygląd i wydźwięk dotychczasowej aranżacji wnętrza. Decydując się więc na nowe uchwyty do mebli warto utrzymać je w kolorystyce i charakterze innych akcesoriów jak np. poduszek czy zasłon. Kolejną niewątpliwą korzyścią, która płynie z wymiany uchwytów do mebli jest to, że mogą one nadać przysłowiowe „drugie życie” starym meblom, które często są już mocno wysłużone. Często nawet stara toaletka lub biurko mają ogromne znaczenie sentymentalne, a my- mimo upływu lat- w dalszym ciągu nie chcemy się ich pozbywać. Wówczas prosty zabieg z wymianą uchwytów sprawi, że mebel znów będzie się pięknie i elegancko prezentował.

Oryginalne i nietuzinkowe uchwyty do każdych mebli

Nie da się ukryć, że rynek meblowy coraz bardziej nas zaskakuje. Niemniej jednak to właśnie dzięki temu mamy szerokie możliwości wyboru nie tylko w zakresie mebli, ale także i uchwytów do nich. Tak więc z pewnością znajdziemy w sklepach takie modele, które idealnie dopasują się do wystroju wnętrza i stylu w jakim zostało ono urządzone. Jeśli należycie do miłośników stylu glamour, to świetnie zaprezentują się przy waszych meblach uchwyty pozłacane, których gałka została wykonana na kształt diamentu. Co więcej, możecie postawić także na uchwyty, których gałka jest repliką diamentu zamocowaną na cieniutkim trzonie. Z kolei w przypadku entuzjastów wnętrz w stylu industrialnym, jako uchwyty do mebli idealnie sprawdzą się te, które swoim kształtem nawiązują go gwoździ w surowym stanie. Nie można również zapomnieć o wnętrzach w których króluje prostota i minimalizm. Białe lub czarne meble wówczas z powodzeniem można ozdobić prostymi uchwytami do mebli, których zakończenie stanowi kwadratowa kostka wykonana za marmuru. Będzie się ona prezentować niczym swoista, a jednocześnie prosta biżuteria, która nada meblom całkiem nowy wizerunek. Co więcej, warto wspomnieć, że dzięki dobraniu odpowiednich uchwytów do mebli można również w swoisty sposób połączyć style, które przeplatają się w obrębie jednego pomieszczenia, a także nadać całej aranżacji harmonijnego i stonowanego wydźwięku. Te niepozorne elementy, na które rzadko zwracamy uwagę, okazują się kluczem podczas odświeżania i ożywiania wystroju danego wnętrza.

Dodaj komentarz