wycieczka

Ucieczka z miasta. Jak wyjechać by odpocząć?

Wielu z nas marzy o zagranicznych wojażach. Kuszące zdjęcia pojawiające się w internecie potęgują chęć wybrania się na egzotyczne wakacje. Przez to wszystko zdajemy się nie zauważać piękna tego co nas otacza i nie potrafimy zorganizować sobie prawdziwego odpoczynku w pogoni za ideałami.

Wyjedź bez stresu i niepotrzebnych formalności

Organizacja i przygotowanie się do wielu zagranicznych wyjazdów niesie za sobą konsekwencje związane z utonięciem w biurokracji. Wyrobienie odpowiednich dokumentów zajmuje często wiele tygodni i opłat, a do tego niejednokrotnie zmusza petenta do spędzenia czasu w wielogodzinnej kolejce. Egzotyczne wakacje to także konieczność spełnienia wielu norm sanitarnych. Trzeba liczyć się z tym, że niezbędne będą dodatkowe badania lekarskie i konieczność przyjęcia szczepień na niewystępujące w naszej szerokości geograficznej choroby. Często samo to potrafi skutecznie odebrać radość z wyjazdu już przed jego rozpoczęciem.

Nie wyjeżdżaj w poczuciu obowiązku

Zrezygnowanie ze zorganizowanych wycieczek — nawet tych krajowych, pozwala zmaksymalizować jakość oczekiwanego relaksu. Wybór spokojnego gospodarstwa agroturystycznego jest świetnym rozwiązaniem. Możliwość kontaktu z naturą, pieszych wycieczek i spędzenia czasu z samym sobą jest zbawienna w obecnych czasach wszechobecnego wyścigu szczurów.

Zrezygnowanie z nieustannej gonitwy pomiędzy atrakcjami, które są ściśle zaplanowane w czasie wycieczki zorganizowanej jest świetnym sposobem, by uzyskać psychiczny komfort i poczucie realnego odpoczynku.

Odetnij się od wirtualnego świata

Telefon w obecnych czasach zastąpił telewizor na stanowisku „złodzieja czasu”. Przez to, że jest bardziej poręczny i ma więcej zastosowań stał się nieodłącznym elementem wielu czynności w codziennym życiu. Oglądając media społecznościowe widzimy, że wyjeżdżający ludzie nie potrafią z niego zrezygnować i pozostają pod presją otoczenia, by pochwalić się choćby zdjęciem z podróży.

Odcięcie się od telefonu w czasie wyjazdu pozwoli nam na lepsze zagospodarowanie czasu, który możemy przeznaczyć na odpoczynek. Warto zwrócić uwagę na to, ile czasu w ciągu dnia spędzamy na przesuwaniu kciukiem po ekranie smartfona. Często jest to bezmyślne wodzenie wzrokiem po nieinteresujących nas nagłówkach. Wyzbycie się tej pokusy wsiąknięcia w świat wirtualny umożliwi nam na wyzyskanie dużej ilości czasu, którą możemy przeznaczyć na zajęcie się sobą i wyjście do świata.

Planując wyjazd warto zwrócić się w kierunku realnego odpoczynku. Jeżeli nie mamy zbyt dużo czasu wolnego, to nie trzeba wówczas pluć sobie w brodę, że nie ma jak wyjechać. Czasami okazja do relaksu jest bliżej niż nam się wydaje.

Dodaj komentarz