przydatne rzeczy

Nie zapomnij o ważnych obowiązkach. Kilka prostych patentów na uniknięcie wpadki

Każdemu pewnie nie raz zdarzyło w natłoku codziennych spraw zapomnieć o czymś, co z pozoru wydawało się sprawą kluczową. W takiej sytuacji pojawia się poczucie winy, że w żaden sposób nie dołożyliśmy starań by tego uniknąć. Jak sprawić, by pamiętać o wszystkich ważnych obowiązkach?

Małe karteczki wielkiej wagi

Świetnym sposobem dla wzrokowca będzie spisywanie krótkich przypomnień na małych kartkach, które umieści w często odwiedzanych miejscach. Świetną tablicą dla zapominalskich może okazać się lodówka. To obecne w każdym domu urządzenie jest nieodłącznym towarzyszem dnia codziennego i raczej nie da się przejść koło niej obojętnie. Wiele z nich jest ozdobione całą rewią magnesów z wycieczek. Można je wykorzystać jako zwracające uwagę uchwyty dla naszych notatek.

Świetnie sprawdzą się karteczki samoprzylepne. Pozwalają umieszczać się na wielu powierzchniach, co zwiększa nasze pole manewru. Przyklejona nawet do płaskiego blatu będzie odporna na zdmuchnięcie przy wykonywaniu różnych czynności i zniknięcie pod stopami lub biurkiem.

Użyj podstawowych funkcji swojego telefonu

Nikt nie rozstaje się ze swoim smartfonem i dla wielu stał się już nawet narzędziem pracy. Nawet w najuboższej wersji, smartfon potrafi być świetnym remedium na zapominalstwo. W ciągu dnia możemy użyć choćby budzika lub minutnika, który można opatrzyć odpowiednią notatką, która może posłużyć jako przypomnienie.

Innym dobrym sposobem jest wykorzystanie aplikacji z kalendarzem. Możemy dzięki niej planować rzeczy z wyprzedzeniem i sprawić, że odpowiednio wcześniej otrzymamy powiadomienie o zbliżającym się wydarzeniu lub terminie.

Kalendarz ścienny

W wielu domach jest to nieodłączny element wystroju i pojawia się nawet w kilku pomieszczeniach. Często jest traktowany z niedającą się wytłumaczyć estymą. Dla wielu, kalendarz jest niemal jak obraz, którego nie wolno skalać notatkami. Nie bójmy się zaznaczać ważnych dat i umieszczać na nim krótkich notatek. Pozwoli nam to na uniknięcie niepotrzebnych pomyłek czasowych i umożliwi należyte praktyczne wykorzystanie kalendarza.

Przedstawione sposoby to najprostsze rozwiązania problemu z zapominaniem. Warto wykorzystać to, co i tak już mamy pod ręką. Wszystkie funkcje wymienionych przedmiotów służą właśnie do tego, by ułatwić życie w planowaniu i zarządzaniu terminami i datami.

Dodaj komentarz