zasieg firm

Polskie firmy z globalnym zasięgiem

Istnieje wiele polskich marek, o których globalnym zasięgu większość z nas może nie mieć pojęcia. Są to firmy, które na naszym rodzimym rynku znajdują się w czołówce w swojej dziedzinie, ale jak się okazuje — są też popularne poza granicami naszego państwa.

Drutex — europejski potentat w dziedzinie PCV

Początki firmy Drutex sięgają roku 1985. Jej początki w kontekście obecnej działalności wydają się być dosyć nieoczywiste. Początkowo Drutex był producentem siatek i wyrobów z drutu. Obecna działalność w dziedzinie wyrobów PCV to dopiero rok 1994. Obecnie firma Drutex jest największym producentem stolarki okiennej w Europie, a jej dynamiczny rozwój pozwolił na osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku światowym. Wyroby PCV pochodzące z polskiej firmy można nabyć między innymi w USA, Meksyku, Australii i na Bliskim wschodzie. O pozycji Drutexu niech świadczy fakt, że swoim wizerunkiem wsparły ją takie osobistości jak Jakub Błaszczykowski i Andrea Pirlo, czyli piłkarze z absolutnego światowego topu.

Gino Rossi — udany mariaż Polski i Włoch

Firma powstała w 1992 roku w Słupsku, gdzie do dzisiaj znajduje się główna fabryka spółki. Swoją nazwę zawdzięcza włoskiemu fabrykantowi, który wraz z udziałami ofiarował również swoje imię i nazwisko. Gino Rossi jest popularnym producentem butów i wyrobów skórzanych. Dziś wyroby Gino Rossi można znaleźć w wielu europejskich miastach od Berlina po Kaliningrad.

Inglot

Tej polskiej firmy nie trzeba przedstawiać zwłaszcza kobietom. Jest to jeden z największych producentów kosmetyków na świecie. Pierwszy produkt marki pojawił się w latach, kiedy nasz kraj przechodził transformację ustrojową. Inglot rozpoczął swoją działalność od ekspansji rynku paznokci za pomocą kolekcji lakierów. Do dziś firma oferuje wiele wariantów kolorystycznych, a także może pochwalić się szeroką gamą produktów, które wykraczają poza kosmetykę paznokci. O światowej ekspansji tej marki może świadczyć to, że posiada 450 sklepów rozlokowanych na 6 kontynentach.

LPP — odzieżowy gigant

Jest to firma, którą tworzy pięć czołowych marek odzieżowych w Polsce. W jej skład wchodzą między innymi House, CROPP, czy RESERVED. Odzieżowy gigant z siedzibą w Gdańsku od lat skutecznie prowadzi swoją działalność na terenie wielu państw. Jego wpływy sięgają nawet odległego Szanghaju. W posiadaniu firmy znajduje się ponad 1500 salonów, a łączna wycena firmy sięga 4 miliardów euro.

Dodaj komentarz