Wygodny, mały narożnik z funkcją spania – o czym pamiętać przy wyborze?

Nie w każdym salonie można ustawić duży narożnik. Wtedy, gdy przestrzeń jest niewielka, trzeba dobrać taki mebel wypoczynkowy, który jednocześnie zapewni wysoki komfort oraz będzie pasować do konkretnej przestrzeni. O czym warto pamiętać przy wyborze małego narożnika z funkcją spania?

Wymiary narożnika – wykonaj pomiary przed zakupem

Przede wszystkim wtedy, gdy zamierza się zakupić maly narożnik z funkcją spania, duże znaczenie ma dopasowanie go do wnętrza pod kątem wymiarów.

W pierwszym kroku należy zmierzyć pomieszczenie lub miejsce, w którym ma być ustawiony narożnik. Następnie można dobrać odpowiedni mebel, który będzie pasować do wyznaczonej przestrzeni.

Warto wtedy pamiętać, że narożnik nie może być dosunięty do grzejnika, ścian czy mebla. Trzeba więc zapewnić wtedy odpowiednią przestrzeń na przepływ powietrza.

Styl narożnika – jak dobrać go do salonu?

Przy zakupie narożnika do salonu duże znaczenie ma jego wygląd. Warto zatem dopasować go tak, aby wpisywał się on w aranżację wnętrza.

Do nowoczesnych salonów często kupowany jest maly narożnik z funkcją spania o prostej, minimalistycznej formie oraz w stonowanych kolorach jak szary, beżowy. Z kolei do wnętrz w stylu glamour świetne będą narożniki welurowe, które mają kolory jak beżowy, jasnoszary, zielony czy granatowy. We wnętrzach skandynawskich i loft często ustawiane są narożniki na nóżkach wykonane z matowych materiałów w odcieniu szarości.

Gdy w domu mieszkają małe dzieci lub zwierzęta, dobrym wyborem będzie również narożnik wykończony za pomocą materiału plamoodpornego. Jest on odporny na zaplamienia, dlatego jest bardzo prosty w utrzymaniu w czystości.

Wiele pomysłów na aranżację wnętrza z użyciem małego narożnika można znaleźć już teraz w internecie.

Rozkładany narożnik – jak wybrać wygodny mebel?

Gdy chcesz zdecydować się na maly narożnik z funkcją spania, w takim przypadku warto zwrócić uwagę na jego wygodę.

Najlepiej, aby narożnik był wykonany z wysokiej jakości materiałów, na przykład z lepszej jakości pianek o większej gęstości, które są wygodniejsze i bardziej sprężyste. Również warto uwzględnić wymiary mebla po jego rozłożeniu, w tym wymiary przestrzeni przeznaczonej do snu.

Aby korzystanie z rozkładanego narożnika było wygodniejsze, warto też sprawdzić, w jaki sposób jest on rozkładany i składany. System powinien być łatwy w obsłudze i bezpieczny, na przykład przez wysuwanie części mebla do przodu.

Dodaj komentarz