odblaskowe szelki

Zastosowanie szelek odblaskowych

Szelki odblaskowe to ciekawa alternatywa dla zwykłych kamizelek. Chętnie korzystają z nich przede wszystkim dorośli, choć można je założyć na dziecięcą kurtkę. W jakich sytuacjach warto postawić na szelki? Jakie jest ich zastosowanie? Co warto wiedzieć o dodatkach poprawiających widoczność na drodze?

Do czego służą szelki odblaskowe dla dorosłych?

Szelki odblaskowe dla dorosłych zwiększają bezpieczeństwo w trakcie nocnych spacerów, wieczornego joggingu czy jazdy na rowerze bądź motocyklu w mało sprzyjających warunkach atmosferycznych. To minimalistyczny element odblaskowy – zwłaszcza w porównaniu z kamizelkami – ale potrafi znacznie poprawić widoczność na drodze. Co więcej, nie krępuje ruchów. Zakładanie szelek odblaskowych dla dorosłych jest rekomendowane przez osoby odpowiedzialne za propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a także przez policjantów.

Kiedy warto nosić szelki odblaskowe?

Jak tłumaczą producenci odblasków, szelki – najważniejszy konkurent dobrze znanych kamizelek – mają dziesiątki zastosowań. Są szczególnie cenione przez osoby, które z różnych przyczyn nie chcą bądź nie mogą ubrać zwykłej kamizelki.

Szelki odblaskowe dla dorosłych i dzieci sprawdzą się w sytuacjach takich jak:

  • W sezonie letnim, kiedy jest bardzo gorąco, a wręcz upalnie, zakładanie kolejnej warstwy materiału jest mało praktyczne. Szelki to tak naprawdę jedynie kilka pasków, których noszenie nie będzie odczuwalne w trakcie dusznych wieczorów czy letnich upałów.
  • Z kolei zimą – lub mroźną jesienią – mamy na sobie ciężką, grubą kurtkę. Założenie na nią kamizelki bywa niewykonalne. To kolejny argument przemawiający za szelkami. Są one regulowane, dlatego bez problemu można dopasować ich długość do naszego stroju.
  • Doświadczenie uczy, że z szelek chętniej mogą korzystać dzieci, dla których kamizelka jest mało atrakcyjnym elementem odzieży.
  • Są również takie sytuacje, kiedy nie chcemy być wzięci za przedstawiciela służb porządkowych – szelki pozwolą być widocznym z daleka, a przy okazji unikniemy krępujących pytań przechodniów.
  • Każdy motocyklista i rowerzysta chce jak najlepiej zadbać o swoją widoczność na drodze. Czasem na jednośladach jeździmy w grubych kurtkach, na które bardzo trudno nałożyć kolejną warstwę materiału. Szelki z regulowanym rozmiarem i wytrzymałymi klipsami mogą być atrakcyjną alternatywą dla kamizelek. Co więcej, nie zakryją ornamentów i zdobień na kurtkach, z których motocykliści mogą być naprawdę dumni.

Szelki odblaskowe to interesujący gadżet, który może być z powodzeniem stosowany w przypadku aktywności nieregulowanych prawnie. Jeżeli chcemy przejechać się motorem czy rowerem, a nie możemy założyć kamizelek, warto wybrać ten odblaskowy gadżet zwiększający bezpieczeństwo na drodze.

Dodaj komentarz