pokoje hotelowe

Czy współczesne pokoje hotelowe mają dostęp do Wi-Fi?

W dzisiejszych czasach trudno byłoby wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez dostępu do Internetu. Nawet poszukując noclegu na wakacje czy na świąteczny urlop, szukamy miejsc noclegowych, do których bez przeszkód dociera sieć. Współczesne hotele, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości oferują bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Czy to jednak norma w każdym hotelu? Na to pytanie odpowiemy w artykule.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dostęp do Internetu w hotelu jest wręcz nieodzowny. Nie chodzi tu wyłącznie o pobyt wakacyjny, kiedy na przykład chcemy sprawdzić połączenie komunikacyjne z inną częścią miasta. Internet w hotelu jest niezbędny również w przypadku pobytów służbowych, kiedy potrzebujemy Internetu na przykład po to, by swobodnie kontaktować się z pracownikami oraz po to, by wywiązywać się ze swoich służbowych obowiązków.

Czym jest Wi-Fi? Czy Wi-Fi w hotelu to już norma?

Wi-Fi będące skrótem od słów wireless fidelity, oznacza najzwyczajniej „bezprzewodową dokładność”. Dzięki technologii Wi-Fi możemy korzystać z sieci internetowej zarówno na ulicy, jak i w tramwaju czy w autobusie, a także między innymi w hotelach, takich jak na przykład Hotel Sleep*** we Wrocławiu. Obecnie ponad dwie trzecie europejskich hoteli oferuje swoim gościom dostęp do bezpłatnego Wi-Fi. W Polsce odsetek hoteli oferujących swobodny dostęp do sieci Internetowej jest na wyjątkowo wysokim poziomie i wynosi aż 80%! Nic dziwnego – obecnie w czasach dynamicznego rozwoju technologicznego, dostęp do bezprzewodowego Internetu jest nam potrzebny i spodziewamy się go praktycznie wszędzie. Z tego powodu, zarówno turyści, jak i klienci podróżujący w celach biznesowych, oczekują tej usługi, gdziekolwiek się udadzą.

Jak skorzystać z Wi-Fi w hotelu?

Korzystanie z publicznej sieci Wi-Fi w hotelu, wymaga zalogowania się do niej. Podczas meldowania się, w recepcji hotelowej otrzymasz hasło, które powinieneś wprowadzić do swojego telefonu lub komputera (czy innego urządzenia, z którego korzystasz). Co należy zrobić? Wystarczy, że po stuknięciu w opcje „Ustawienia”, wybierzesz Wi-Fi oraz nazwę sieci, a potem opcję „połącz”. Gdy na ekranie pojawi się komunikat z prośbą o wpisanie hasła, wystarczy je wprowadzić, zatwierdzić i gotowe! Internet będzie dla nas dostępny już tuż po zalogowaniu.

Dodaj komentarz