okulary progresywne

Dla kogo przeznaczone są okulary progresywne?

Dla osób, które mają wadę wzroku i przekroczyły 40. rok życia, coraz częstszą koniecznością staje się noszenie ze sobą dwóch par okularów. Jedne służą do im do pracy i czytania, a drugie do obserwowania rzeczy, które znajdują się dalej. Jeśli chcesz uniknąć tego kłopotliwego obowiązku, sprawdź, jak wygodnym rozwiązaniem mogą być dla Ciebie okulary progresywne. 

Jak działają szkła progresywne

Tym, co odróżnia okulary progresywne od tradycyjnych, jest ich zdolność do umożliwiania wyraźnego widzenia obiektów znajdujących się w dowolnej odległości od patrzącego. Kiedy zapytasz o okulary progresywne we Wrocławiu, prawdopodobnie większość optyków i okulistów zaprosi Cię na badanie, którego celem będzie nie tylko określenie wady Twojego wzroku. Będą chcieli również zorientować się, czy przy prowadzony przez Ciebie styl życia sprawia, że wygodniejsze byłyby dla Ciebie okulary progresywne.

Okazuje się, że nie każda osoba prowadzi tryb życia, który wymaga częstej zmiany akomodacji oka i koncentrowania się na przedmiotach, które znajdują się w różnych odległościach. Informatycy, księgowi i projektanci zwykle koncentrują się na przedmiotach znajdujących się blisko i nie odniosą znacznej korzyści z zastosowania okularów progresywnych.

Kto powinien pomyśleć o okularach progresywnych

Jeśli jednak przyjrzysz się specyfice takich zawodów jak nauczyciel, kierowca, czy sprzedawca, od razu zauważysz, że ich wzrok podczas pracy cały czas zmienia odległość koncentracji. Jeśli osoby pracujące w ten sposób zdecydują się na okulary korekcyjne we Wrocławiu, powinny im zostać zaproponowane okulary ze szkłami progresywnymi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu ich wzrok będzie pracował w znacznie bardziej komfortowych warunkach. Nie będzie też zachodziła konieczność ciągłego dopasowywania akomodacji oka do różnej odległości, na jakiej znajdują się różne obserwowane obiekty. Wprawdzie okulary progresywne są nieco droższe od zwykłych, ale brak konieczności kupowania i noszenia ze sobą dwóch par okularów sprawi, że taka inwestycja szybko się zwróci.

Dodaj komentarz