tekturowe opakowania

Jak długo rozkładają się tekturowe opakowania 

Gromadzenie oraz utylizacja odpadów to nieodłączny element działalności każdego człowieka. Śmieci mają ogromny wpływ na stan środowiska oraz otoczenie, dlatego wybór odpowiednich rozwiązań to priorytet. W gastronomii coraz częściej możemy zauważyć zmianę popularnych opakowań plastikowych, na ich tekturowe odpowiedniki. Jaki mają one wpływ na środowisko i jak długo rozkładają się tekturowe opakowania?

Ile czasu potrzeba na rozłożenie się tekturowego opakowania?

Nie jest tajemnicą, że odpowiednie gromadzenie oraz utylizacja odpadów wpływa na stan środowiska naturalnego. Od wielu lat jest to temat niezwykle popularny oraz wpływający na świadomość ogólnoświatowego problemu.

Tekturowe opakowania rozkładają się stosunkowo szybko. Zazwyczaj papier rozkłada się od kilku tygodni do około 6 miesięcy. W porównaniu do innych surowców tekturowe opakowania są więc opcją ekologiczną i nie wpływają nadmiernie na zanieczyszczenia naszej planety.

Czas rozkładu poszczególnych odpadów różni się od siebie. Oprócz surowców wykorzystanych do produkcji danego przedmiotu wpływ na długość rozkładania się śmieci ma ich rozmiar oraz miejsce gromadzenia. Co więcej, na czas potrzebny do rozkładu może mieć również wpływ klimat. Śmieci znajdujące się w miejscach o wyższej temperaturze oraz wilgotności rozłożą się znacznie szybciej. W związku z tym warto pamiętać, że czas rozkładu jest przybliżoną wartością i może się od siebie różnić, w zależności od indywidualnych czynników wpływających na odpady.

Dlaczego warto wybierać tekturowe opakowania? 

Tekturowe opakowania to rozwiązanie niezwykle ekologiczne. Ze względu na czas ich rozkładu, jest to sposób na walkę z nadmiernym zanieczyszczeniem planety oraz minimalizowanie szkód wynikających z nieodpowiedniego gromadzenia odpadów. W momencie, gdy papier rozkłada się do 6 miesięcy, plastikowe opakowania potrzebują na to nawet do 1000 lat. Jest to drastyczna różnica, która ma realny wpływ na środowisko. Zmiana opakowań plastikowych, na ich tekturowe odpowiedniki to mały krok, który ma ogromne skutki. Cornetdesign Shop oferuje szeroki wybór opakowań dla cateringu i gastronomii. Ekologiczne oraz tekturowe opakowania różnego rodzaju to łatwy sposób na poprawę i zmniejszenie negatywnego wpływu na stan planety. Wysokiej jakości opakowania tekturowe to rozwiązanie uniwersalne oraz ogólnodostępne.

Dodaj komentarz