drukarka do smartfona

Drukarka do smartfona — na jakie modele zwrócić uwagę

Jeszcze do niedawna chyba nikt by nie przypuszczał, że robienie zdjęć smartfonem wejdzie na taki poziom. Dzięki wykorzystaniu przenośnych drukarek, możemy zmaterializować zdjęcie, które przed chwilą zrobiliśmy za pomocą telefonu. Oto kilka propozycji sprzętów, które mogą zainteresować.

Fuji Film Instax Mini

Ten model znajduje się tutaj nie przez przypadek. Jest to bowiem produkt popularnej marki związanej ze sprzętem fotograficznym, a ponadto Instax, to najpopularniejszy aparat natychmiastowy. Zdjęcia, które możemy pozyskać dzięki tej drukarce oferują nam rozdzielczość 318×318 dpi przy formacie 62x46mm. Wyjątkowo atrakcyjny jest czas oczekiwania na zdjęcie, ponieważ wynosi on jedynie 12 sekund, co wśród podobnych produktów na rynku jest stosunkowo niewielkim czasem oczekiwania. Decydując się na zakup w zestawie otrzymujemy kabel USB i instrukcję obsługi. Warto zapoznać się z rodzajem wymaganych wkładów, których cena wynosi 40 złotych za 10 sztuk. Drukarka firmy Fuji pozawala na dodawanie ramek do zdjęć i tworzenie kolaży.

Canon Selphy Square QX10

Jest to produkt kolejnego w zestawieniu klasyka wśród akcesoriów fotograficznych. Pierwsze, co zwraca uwagę, to wysoka cena produktu, która wynosi 749 złotych. Jednak przy tak wysokiej cenie, warto jest zaznaczyć, co oferuje Selphy Square QX10. Według producenta wydrukowane zdjęcia cechują się dużą żywotnością, którą szacuje się nawet na 100 lat. Kolejnym pozytywem jest jakość pracy. Dzięki specjalnemu akumulatorowi drukarka pozwala na zrobienie 20 zdjęć bez potrzeby ładowania. Wkłady dedykowane temu produktowi Canona na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drogie, jednak w cenie 72 złotych możemy nabyć ich aż 36 sztuk.

Xiaomi Mini

Jest to nieduża drukarka chińskiego producenta, która swoimi wymiarami bardziej przypomina powerbank. Niech jednak nikogo nie zmyli jej niepozorny wygląd. Mini wykorzystuje technologię ZINK, która pozwala na drukowanie zdjęć bez używania tuszu. Produkt marki Xiaomi kusi również ceną, bo ta w porównaniu do niektórych tego typu urządzeń jest stosunkowo niska. Za drukarkę Xiaomi Mini zapłacimy kwotę rzędu 249 złotych. W tej cenie dostajemy wydruki w rozdzielczości 313×400 dpi, jednak trzeba na nie poczekać blisko 45 sekund. Przy zakupie otrzymujemy kilka wkładów testowych, które umożliwiają zapoznanie się z obsługą urządzenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Xiaomi Mini pozwala na drukowanie zdjęć, które wcześniej edytowaliśmy w telefonie. Umożliwia także tworzenie kolaży z dobranych zdjęć.

Drukarki do smartfonów mogą wywoływać różne skojarzenia. Warto jednak zaznaczyć, że są to niezwykle praktyczne i proste w obsłudze urządzenia. Większość niezbędnych rzeczy otrzymujemy przy zakupie, a do poprawnego działania kompatybilnego z telefonem wystarczy jedynie działające połączenie Bluetooth i proste aplikacje.

Dodaj komentarz