dyszle do lawtey

Jak dokupić dyszel do lawety?

Laweta to platforma przeznaczona do przewożenia samochodów o specjalnej budowie, która może właściwie spełniać swoja funkcje, jeśli zostanie połączona z pojazdem silnikowym. Aby było to możliwe, konieczne jest zastosowanie dyszla. Z naszego artykułu dowiesz się, jak dokupić dyszel do lawety.

Jaką funkcję pełni dyszel lawety?

Laweta jest platformą załadunkową pozbawioną własnego napędu. W związku z tym musi być połączona z pojazdem, który zapewni jej napęd. W tym celu wykorzystuje się dyszel, czyli specjalną konstrukcję, która umożliwia zespolenie lawety z hakiem samochodu.

Dyszel powinien charakteryzować się najwyższym poziomem wytrzymałości, ponieważ to od niego zależy w dużej mierze bezpieczeństwo ładunku oraz uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia przedstawiciel sklepu z częściami do lawet. Warto także wiedzieć, że do połączenia lawety z hakiem samochodowym oprócz dyszla potrzebne są również zaczepy kulowe, kule haka oraz sworznie. Przydatne są także pokrowce na dyszel, które chronią go przed warunkami atmosferycznymi i zapewniają mu trwałość na lata.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dyszla do lawety?

Dyszel musi znosić bardzo duże obciążenia, dlatego też istotną kwestią jest jego jakość. Z tego powodu warto kupować dyszle od sprawdzonych producentów, będzie to bowiem gwarancja, że nie zawiodą one podczas jazdy. Dyszle wiodących marek wykonane są z wysokiej jakości stali, co ma bezpośrednie przełożenie na ich wytrzymałość. Bardzo ważną kwestią jest także jakość zaczepów kulowych, które zabezpieczają dyszel. Zaczepy oraz zabezpieczenia do nich, które pochodzą od wiodących producentów wykonane są z solidnych, wzmacnianych materiałów, co wpływa na dużą skuteczność ochrony.

Jakie zabezpieczyć dyszel lawety?

Każdy właściciel lawety powinien zadbać o jej bezpieczeństwo. Aby połączyć lawetę z samochodem stosuje się dyszel i zaczepy. Istotne jest jednak, aby jedynie właściciel lawety mógł podpinać ją do właściwego samochodu. W innym przypadku mogłaby się ona stać łatwym łupem złodziei. Aby temu zapobiec, stosuje się zabezpieczenia zaczepów kulowych. Przypominają one rączkę i zakładane są na zaczep. Pałąk zamykający dodatkowo zabezpieczony jest zamkiem z kluczykiem, a niekiedy również kłódką. Dzięki temu po zamontowaniu, nie ma możliwości założenia lawety na hak. Wszystko to sprawia, że jest ona w pełni bezpieczna i może zostać użyta jedynie przez właściciela.

Dodaj komentarz