rolety na okna

Jak wymierzyć okno przed zakupem rolety dzień noc? 

Odpowiednio dobrane rolety doskonale pełnią zarówno funkcję estetyczną, jak i użytkową. Nadają one wystrojowi pomieszczenia niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo chronią wnętrze pokoju przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem oraz zapewniają domownikom intymność. W ostatnim czasie wielu właścicieli domów i mieszkań decyduje się na zakup rolet dzień-noc. Dowiedz się koniecznie, w jaki sposób dokonuje się pomiarów okien przed zakupem tych osłon.

Czym wyróżniają się rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc to modele, do produkcji których wykorzystuje się jeden, odpowiednio tkany rodzaj materiału. W nocy oraz w letnie, upalne dni pasy rolety dzień noc ustawia się naprzemiennie, dzięki czemu okno pozostaje w pełni zasłonięte. Natomiast w pochmurne albo słoneczne, albo niezbyt gorące poranki i popołudnia pasy osłon można ustawić tak, aby nachodziły na siebie. Dzięki temu promienie słoneczne docierają do wnętrza pokoju, przechodząc przez część przepuszczającą światło.

Co istotne, w przypadku rolet dzień-noc poziom doświetlenia pomieszczenia można dowolnie regulować, dopasowując go do indywidualnych potrzeb i upodobań. Osłony takie stanowią również  bardzo atrakcyjny pod względem wizualnym element wystroju. Można je z powodzeniem zamontować w różnych pomieszczeniach w domu, np. w salonie, kuchni albo sypialni niezależnie od tego, w jakim stylu zostały one zaaranżowane.

Pomiary okien do rolet dzień noc w praktyce

Nabywając produkty od  producenta żaluzji i rolet Krakżal należy podać odpowiednie wymiary okien. Pod uwagę trzeba wziąć kilka wymiarów i bardzo dokładnie je sprawdzić. Aby uniknąć pomyłek i zadbać o to, że kupione rolety będą idealnie pasowały do naszych okien, najlepiej zlecić to zadanie fachowcom.

Dodaj komentarz