drzwi antywlamaniowe

Jak wymienić wkładkę w drzwiach antywłamaniowych

Jak pokazują najnowsze statystyki, coraz więcej osób zaczyna interesować się własnym bezpieczeństwem. Dotyczy to nie tylko mieszkań ale również biur oraz innych obiektów przemysłowych. Trzeba pamiętać, że źle zabezpieczone pomieszczenia są łatwym celem dla włamywaczy, nie każdy z początku wierzy, że nagle przyjdzie złodziej i sforsuje zabezpieczenia. Jednak kiedy do takiej sytuacji dochodzi jest już za późno na jakąkolwiek reakcję. Warto więc zainteresować się tym tematem i jeszcze bardziej zabezpieczyć własny dobytek. Szczególnie, że tego typu inwestycje w cale nie muszą okazać się kosztowne, a co więcej mogą znakomicie pełnić swoją funkcję przez wiele długich lat. Co ciekawe, dzisiaj aby polepszyć zabezpieczenia nie musimy kupować nowych drzwi, wystarczy że dokupimy poszczególne elementy.

Wkładka do drzwi

Dzisiejsza technologia oraz możliwości pozwalają nam na wymianę starych mechanizmów zamykających drzwi na nowsze i lepsze modele. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie chcą wydawać fortuny na nowe drzwi, a mimo wszystko mają na celu zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Jednym z tych elementów jest bez wątpienia wkładka do drzwi antywłamaniowych która charakteryzuje się bardzo solidnym wykonaniem i gwarancję jakości. A więc jak wymienić wkładkę w drzwiach antywłamaniowych , aby być z siebie dumnym? Nie jest to trudne zadanie, jednak niezbędna będzie pomoc specjalistów. A więc aby wymienić taki element należy zdemontować starą wkładkę do czego będzie nam potrzebny śrubokręt. Z jego pomocą odkręcimy zaledwie kilka śrubek, a wkładka sama powinna wyjść na zewnątrz, jeżeli jednak się tak nie stanie możemy użyć śrubokrętu. Kolejnym zadaniem będzie dokładne odmierzenie poszczególnych wymiarów wkładki, dzięki temu możemy zakupić idealnie pasujący element. Końcowy etap całego montaży polega na wykonywaniu tych samych kroków w kolejności odwrotnej. Jest więc to stosunkowo łatwe zadanie i z pewnością każdy poradzi sobie samodzielnie.

Co wtedy gdy brak czasu?

Nic w tym dziwnego jeżeli nie mamy czasu na wykonanie takiej czynności z wielu powodów. W takiej sytuacji możemy liczyć na pełne wsparcie profesjonalnych ślusarzy z www.pogotowie-zamkowe-gdynia-24h.pl , którzy bez trudu pojawią się na miejscu i wykonają zadanie za nas. Mimo iż twierdzi się że jest to zadanie proste i większość osób powinna poradzić sobie samodzielnie to jednak duża część zgłasza wykonanie zlecenia profesjonalistom. Nie musimy wówczas tracić czasu, nie musimy chodzić po sklepach i szukać zamka według wymiarów więc jest to dużym plusem. Ale to nie wszystko co możemy zyskać taką decyzją, mianowicie kiedy na miejscu zjawi się fachowiec będzie to idealna okazja aby nakazać mu sprawdzenie pozostałych drzwi i zamków. Określi on wtedy czy zabezpieczenia w naszym budynku są wystarczające bądź czy lepiej jest dokonać większych zmian w celu poprawy bezpieczeństwa. Kwestia ceny również nie powinna stanowić problemów bo będzie to wydatek rzędu kilkuset złotych, więc stosunkowo tanio jak za tego typu zlecenia.

Dodaj komentarz