spektometria mas

Jakie zastosowanie ma spektometria mas?

Spektometria mas jako metoda analityczna opiera się na pomiarze stosunku masy do ładunku elektrycznego danych jonów w fazie gazowej. Wykorzystując spektometrię mas, stosuje się równocześnie takie techniki, jak jonizacja przez elektrorozpylanie  czy liniowa pułapka jonowa. Spektometria mas umożliwia precyzyjny pomiar lub potwierdzenie struktury związków organicznych. Na czym dokładnie polega spektometria mas?

Spektometria mas – na czym polega i jakie ma zastosowanie?

Spektometria mas to sprawdzona metoda na wykrywanie substancji, które znajdują się w wielu złożonych pod względem składu mieszaninach chemicznych. To także niezawodny sposób na oznaczenie jakościowe oraz ilościowe określonych związków w mieszaninie. Wykorzystują ją chemicy, fizycy, biolodzy czy kryminolodzy. Pozwala bardzo dokładnie zidentyfikować i oznaczyć konkretne składniki w mieszaninie organicznej. Spektometria mas sprawdza się w termodynamice reakcji chemicznych oraz identyfikacji struktury cząstek. Umożliwia także ustalenie składu izotopowego analizowanych substancji, co z kolei pozwala określić źródło ich pochodzenia. Spektometria mas to niezawodny sposób na badanie sekwencji białek, weryfikowanie zanieczyszczeń środowiska, procesów przemysłowych oraz wykrywanie skażeń żywności.

Spektometria mas – w jaki sposób wykonywać?

Spektometrię mas wykonuje się za pomocą specjalnych urządzeń takich, jak analizatory TOF i QTOF, spektrometry masowe QTRAP czy Quad. Niezawodne jest także nowoczesne oprogramowanie wspierające proces badań. Za pomocą analizatorów TOF i QTOF można znacznie zwiększyć produktywność wykonywanych badań w złożonych analizach jakościowych oraz ilościowych. Urządzenia Quad i QTRAP umożliwiają natomiast badania przeprowadzane na potrzeby nauk przyrodniczych oraz laboratoriów w kwantyfikacji badanych próbek. Profesjonalne urządzenia do spektometrii mas oferuje m.in. renomowany Spektometria, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Spektometria mas – komu powierzać?

Spektometria mas to precyzyjna technika analityczna, która nie byłaby możliwa bez specjalnych urządzeń. Dlatego warto wybierać renomowanych dystrybutorów spektrometrów mas, które korzystają z urządzeń pochodzących od sprawdzonych producentów. Tylko wtedy zyskuje się dostęp do profesjonalnego i nowoczesnego oprogramowania do badań, które gwarantuje kompatybilność ze sprzętem. Takie rozwiązania zapewniają z kolei praktycznie nieograniczoną możliwość zbierania, przetwarzania i analizowania danych, które są dostarczane do urządzenia.

Dodaj komentarz