kapsulki ekspresowe

Kapsułki ekspresowe wielokrotnego użytku

Wśród wielu entuzjastów kawy znajdują się zwolennicy zarówno tej parzonej w ekspresie, jak i tej sypanej. Użycie kapsułki wielokrotnego użytku wymagać będzie co prawda posiadania odpowiedniego ekspresu, ale pozwoli na znalezienie złotego środka. Co można uzyskać korzystając z takich kapsułek i jakie są ich wady i zalety?

Korzystanie z wielorazowej kapsułki — rozwiązanie dla każdego

Chyba tylko aktywność fizyczna ustępuje świeżo zaparzonej kawie w intensywności pobudzania zmysłów i poprawianiu nastroju. Wśród wielu zwolenników delektowania się czarnym złotem znajdują się zwolennicy gotowej kawy mielonej, rozpuszczalnej, która często jest wątpliwej jakości i ma niewiele wspólnego z jej naturalnym odpowiednikiem. Są również Ci, którzy nie mogliby się obyć bez ekspresowej kawy ze świeżo mielonych ziaren.

Idealnym rozwiązaniem jest zakup ekspresu zasilanego kapsułkami i używanie kapsułki ze stali nierdzewnej. Taki typ ekspresu jest dużo tańszy niż jego bardziej zaawansowane odpowiedniki, a dzięki wykorzystaniu wielorazowej kapsułki możemy jedynie spotęgować wrażenia smakowe. Wielorazowa kapsułka jest genialna w swojej prostocie. Wystarczy jedynie napełnić ją swoją ulubioną kawą, zamknąć i postępować tak jak w przypadku jej jednorazowych odpowiedników.

Zalety korzystania z kapsułki wielorazowej

Największą zaletą tego produktu jest zmaksymalizowanie oszczędności w przypadku posiadania ekspresu zasilanego tą właśnie metodą. Ekspresy wielu firm oferują przeróżne modele urządzeń, do których należy kupować dedykowane kapsułki pasujące jedynie do danego modelu. Często są one dostępne jedynie w sklepach firmowych i w internecie. Dzięki kapsułce, której nie trzeba się pozbywać ściągamy sobie z głowy problem związany z nieustanną troską o zaopatrywanie się w drogie kapsułki. Ich cena istotnie jest wyższa niż zakup zwykłej kawy. Najtańsze kapsułki to koszt rzędu 15 złotych, a jeżeli zdecydujemy się na bardziej wyrafinowaną mieszankę możemy wydać kwotę rzędu 40 złotych.

Wady kapsułki wielorazowej

Jedną z niewielu wad tego produktu jest materiał, z którego jest wykonana. I nie chodzi o jego wadliwość, tylko o termoprzewodnictwo. Jeżeli posiadamy jedną kapsułkę, a chcemy zrobić kilka kaw jedna po drugiej, to musimy się liczyć z ryzykiem poparzenia. Bowiem świeżo użyta stal, z której wykonana jest kapsułka błyskawicznie nabiera wysokiej temperatury za sprawą przepuszczanego przez nią wrzątku. Kolejną wadą jest czyszczenie. Zasypując kapsułkę ubijamy kawę za pomocą specjalnego tłuczka. Sprawia to, że po zaparzeniu zawartość kapsułki, którą trzeba wypłukać wymaga użycia twardego narzędzia, w celu wydłubania zbitych fusów.

Jak widać kapsułka wielokrotnego użytku ilością swoich zalet przewyższa wady. Te ostatnie można wyeliminować i przyzwyczaić się do nich przy odpowiednim obchodzeniu się z gadżetem. Z pewnością inwestując w zakup tego urządzenia można zyskać wiele wspaniałych doznań.

Dodaj komentarz