Kasetony z podświetleniem – poznaj ich zalety

Wyróżnianie się w przestrzeni publicznej to jedna z form reklamowych mniejszych i większych firm. Jednym ze sposobów jest zmiana tradycyjnego szyldu na kaseton z podświetleniem. Czym właściwie są takie kasetony i na jaki rodzaj się zdecydować?

Druk wielkoformatowy czy kasetony – co wybrać?

W większych miastach sklep powinien się wyróżniać – można to zrobić właśnie dzięki kasetonom w Toruniu, Krakowie, Bydgoszczy czy każdej aglomeracji miejskiej. Czym one właściwie są i w jaki sposób różnią się od powszechnie znanego szyldu?

Kasetony to nic innego jak reklama w formie baneru, którą montuje się na zewnątrz. Służy za oznaczenie firmy, dlatego porównywane są do szyldów. Jednak kasetony z podświetleniem są bardziej widoczne, zarówno w dzień, jak i w nocy. Powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będą trwale reprezentować daną firmę.

Tradycyjne szyldy produkowane są przy pomocy druku wielkoformatowego w Toruniu lub jakimkolwiek innym mieście w Polsce. Najpopularniejsze reklamy, które są wykonywane tą metodą to plakaty czy billboardy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć także szyldy czy witryny sklepowe. Do zalet takiego rozwiązania zalicza się wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, wilgoć, promieniowanie UV czy zniszczenia na tle mechanicznym.

Jakie kasetony można wybrać?

Przed wyborem konkretnego kasetonu dla swojej firmy, warto zapoznać się z różnymi rodzajami, by wybrać ten odpowiedni. Pierwszy z nich to kasetony frezowane. Można stosować w nich różne kształty i kolory, jednak podświetlana jest jedynie grafika z logotypem.

Drugi rodzaj to kasetony z aluminium, które sprawdzają się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Z kolei kasetony winylowe stosuje się do podświetlania dużych przestrzeni. W wąskich alejkach popularnością cieszą się dwustronne kasetony semaforowe. Można je spotkać jako oznaczenie barów czy hoteli.

Kasetony z podświetleniem posiadają wiele zalet. Są odporne na działanie pogody i wyróżniają daną placówkę z tłumu.

Dodaj komentarz