rachunkowosc

Kiedy warto skorzystać z outsourcingu usług rachunkowych?

Prowadzenie księgowości i rachunkowości to istotne zadanie, którego realizacja jest niezbędna do poprawnego funkcjonowania firmy. Niezależnie od rozmiaru działalności, warto znaleźć doświadczoną osobę, która będzie się tym zajmować, podczas gdy Ty będziesz mógł skupić swoją uwagę na rzeczach istotniejszych dla rozwoju przedsiębiorstwa. Odpowiadamy, na czym polega outsourcing usług rachunkowych i kiedy warto z niego skorzystać!

Na czym polega outsourcing usług rachunkowych?

Outsourcing usług rachunkowych polega na powierzeniu prowadzenia firmowych finansów zewnętrznej firmie księgowej. Wówczas współpracujące z Tobą biuro zajmie się sporządzaniem ksiąg rachunkowych oraz sprawami kadrowymi. Co istotne, biura rachunkowe, takie jak Duet, oferują różne formy współpracy, a zakres usług zawsze dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Zlecona praca może obejmować kompleksową obsługę kadrowo-płacową i finansową firmy lub jedynie wybrane czynności.

Rozwiązanie dla małych i średnich firm

Z outsourcingu usług rachunkowych warto korzystać z wielu powodów. Jest to rozwiązanie kierowane przede wszystkim do małych i średnich firm, które prowadzą intensywne działania związane z różnego rodzaju rozliczeniami. Jest to doskonałe wyjście również dla działalności, w których zatrudnieni są pracownicy wymagający opieki kadrowej.

Zlecenie takich prac zewnętrznej firmie wiąże się z przekazaniem odpowiedzialności ekspertom, co wpływa na bezpieczeństwo Twojego przedsiębiorstwa. Biura rachunkowe wykonają swoją pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami, dzięki czemu Ty nie będziesz musiał zagłębiać się w zawiłości prawne z tym związane.

Pozostałe zalety outsourcingu usług rachunkowych

Spośród pozostałych zalet usług księgowych realizowanych na zasadzie outsourcingu warto wymienić:

  • oszczędność pieniędzy (nie trzeba tworzyć i opłacać nowego stanowiska w firmie),
  • oszczędność czasu (nie trzeba przeprowadzać rekrutacji),
  • możliwość skupienia się na rozwoju firmy i inwestycjach, a nie sprawach administracyjnych,
  • pewność poprawności rozliczeń,
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Co więcej, wiele biur księgowych, poza bieżącą obsługą rachunkową, oferuje też doradztwo w wielu kwestiach dotyczących obowiązujących przepisów prawnych czy podatkowych. Takie wsparcie pomoże Ci podejmować najlepsze decyzje, które korzystnie wpłyną na rozwój i funkcjonowanie Twojej działalności.

Dodaj komentarz