swiece zapachowe

Najlepsze świece zapachowe – wskazówki i rady jak dobrze je wybrać

Okres jesienno-zimowy bardzo często urozmaicamy sobie „umilaczami”. Ciepła herbata w ulubionym kubku, serial, koc i… świeca zapachowa. Kojące delikatne światło oraz unoszący się w powietrzu aromat, mało co potrafi poprawić tak humor w szare, deszczowe i zimne dni. Czym należy się kierować przy wyborze najlepszej świecy do naszego domu?

Tego, że nie wszystkie świece zapachowe są sobie równe zapewne zdążyłaś doświadczyć już na swojej skórze. Zapach unosi się jedynie, gdy zdmuchniesz palący się płomień? Świeca kopci i nierównomiernie się spala? A może wydałaś nieprzystającą do czasu palenia się wosku kwotę? W tym artykule dowiesz się, jak rozpoznać świecę wartą swojej ceny!

Jakość

Dobra świeca kosztuje. Za jakość musimy zapłacić, lecz przekłada się to na nasze zadowolenie z produktu wykonanego z najlepszych surowców – olejków eterycznych, bawełnianego knota (bez dodatku ołowiu, który zdarza się niestety w wyrobach gorszego typu) i wysoko ratyfikowanej parafiny. Nie ma chyba nic gorszego niż tania, kiepsko lub w ogóle niepachnąca świeca ze źle palącym się knotem. Więc jeśli chcesz, by w Twoim mieszkaniu unosił się błogi aromat, a świeczka paliła się długo i równo – zainwestuj!

Najlepsze marki

Niekwestionowanym liderem w produkcji świetnych jakościowo świec zapachowych jest amerykańska firma Yankee Candle o ponad 40-letniej tradycji. Obecnie oferuje ponad 150 wersji zapachowych w trzech podstawowych rozmiarach dostępnych w słoiczkach (w cenie od 40 do 109 złotych). W asortymencie znajdziemy zapachy takie jak „Wedding day” aż po „Baby powder”. Oprócz świeczek dostępne są także odświeżacze do auta, woski do kominków, samplery itd. Wyroby tej marki są wykonane z najwyższej jakości składników, a nasycenie olejkami eterycznymi tworzonymi przez zawodowych mistrzów perfumiarstwa jest tak duże stężenie, że tworzy na powierzchni świecy charakterystyczną rosę.

Również popularną marką dobrych jakościowo świec jest Woodwick, które posiadają drewniany knot imitujący podczas palenia trzaskanie palącego się w kominku drewna. Za wyroby tej firmy także musimy zapłacić podobnie jak za Yankee Candle, lecz w obydwu przypadkach czas palenia największej świecy wynieść może nawet 150 godzin!

Mniejszą popularnością cieszą się marki taki jak Kringle Candle, Village Candle czy Country Candle, jednak ich jakość także należy do wyśmienitych.

W asortymencie wszystkich wyżej wspomnianych marek znajdziemy różnorodne kompozycje zapachowe, które pozwolą stworzyć w naszym domu prawdziwą oazę spokoju i miejsce do aromaterapii oraz relaksu. Warto więc zainwestować w wyroby najwyżej jakości – przełoży się to na nasze zadowolenie i przede wszystkim – nastrój.

Dodaj komentarz