kremacja

Prochy bliskich w biżuterii – hit czy kit?

Utrata bliskiej osoby to bardzo trudny moment w życiu każdego człowieka. Poradzenie sobie ze stratą, może być ciężkie i długotrwałe. Ze względu na silną potrzebę poczucia obecności zmarłego, coraz częściej możemy spotkać się z tworzenia biżuterii z prochami. Dlaczego dla niektórych jest to ważne i jaką formę może przybrać biżuteria z prochami bliskiej nam osoby?

Dlaczego biżuteria z prochami bliskich jest dla niektórych ważna? 

Śmierć bliskiej osoby to ciężkie przeżycie. Wiąże się z wieloma emocjami, które bardzo często niełatwo jest opanować. Chwila rozłąki jest dla wielu osób trudnym momentem, z którym nie są w stanie sobie poradzić. Coraz częściej zakłady pogrzebowe oraz specjalne firmy, oferują więc innowacyjne rozwiązania pomocy w takich sytuacjach. Biżuteria z prochami pozwala nam uzyskać poczucie obecności bliskiej nam osoby. 

Dzięki biżuterii proces rozłąki staje się prostszy. W wyniku potrzeby płynącej z serca jesteśmy w stanie zachować więź z bliską nam osobą i nadać jej fizyczności. Aby móc wykonać biżuterię, musimy przeprowadzić kremację bliskiej osoby i zachować jej prochy. Zakład pogrzebowy Hades świadczy kompleksowe usługi związane z organizacją pogrzebów. Doświadczeni pracownicy zadbają o szacunek dla zmarłego i jego bliskich, jednocześnie pomagając we wszelkich kwestiach formalnych.

Jaką biżuterię z prochami można wykonać?

Ten specjalny rodzaj biżuterii, może zostać stworzony niezależnie od terminu kremacji. Jedynym warunkiem jest posiadanie odrobiny prochów zmarłej osoby. Do najpopularniejszego rodzaju biżuterii z prochami zaliczamy naszyjniki oraz pierścionki. Firmy zajmujące się ich wytwarzaniem, do każdego projektu podchodzą indywidualnie i z szacunkiem do osoby zmarłej. Ze względu na duże możliwości personalizacji takiej biżuterii, z łatwością będziemy w stanie stworzyć niepowtarzalny i ważny element pamięci.

Choć biżuteria z prochami bliskich osób to nadal temat dość kontrowersyjny, wiele osób decyduje się na zachowanie takowych akcesoriów. Wynika to z bagażu emocjonalnego i silnej potrzeby zachowania, nie tylko w pamięci, istnienia danej osoby. To czy biżuteria z prochami jest dobrym rozwiązaniem, zależy jedynie od indywidualnych potrzeb danej osoby.

Dodaj komentarz