dbanie o ogrod

W jakim celu warto stosować korę sosnową w ogrodzie?

Pielęgnacja ogrodu wymaga stosowania wielu zabiegów, które wpłyną na poprawę warunków, w jakich rosną poszczególne rośliny i przyczynią się do ich prawidłowego rozwoju oraz atrakcyjnego wyglądu. Wśród niezawodnych sposobów na odniesienie sukcesu w ogrodnictwie znajduje się troska o stan podłoża, które musi być bogate w niezbędne substancje odżywcze oraz wodę, a także chronione przed erozją. Sprawdzoną metodą jest ściółkowanie korą sosnową.

Do czego potrzebna będzie kora sosnowa?

Uprawa roślin ozdobnych wiąże się z koniecznością właściwego dbania o ich kondycję nie tylko przez dobry dobór sadzonych lub wysiewanych gatunków, ale również znajdowanie stanowisk zgodnych z ich preferencjami oraz wykorzystywanie odpowiednich środków do pielęgnacji roślin. Hurtownią z Gdańska oferującą szeroki wybór niezbędnych materiałów i narzędzi jest Green&Joy, gdzie można znaleźć m.in. środki ochrony roślin, nawozy czy rozmaite podłoża. Jednym z elementów przydatnych w większości ogrodów będzie materiał do ściółkowania w postaci kory sosnowej. Rozsypywana na powierzchni ziemi między roślinami pozwoli na zminimalizowanie ryzyka pojawienia się chwastów, pomoże w ochronie gleby przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także ograniczy zjawisko parowania wody, co zmniejszy częstotliwość podlewania i ułatwi przetrwanie okresów bez opadów. Ściółkowanie z użyciem kory sosnowej to również metoda poprawy estetyki ogrodu przez stworzenie „tła”, na którym poszczególne gatunki będą lepiej widoczne i zaprezentują się znacznie efektowniej. Kora to również sposób na zapobieganie erozji, a ponadto utrzymanie optymalnej dla systemu korzeniowego temperatury.

Jakie są rodzaje kory sosnowej?

Kora sosnowa może być stosowana jako surowa albo przekompostowana. W pierwszym przypadku zyskujemy dobrą ochronę przed chwastami i nasłonecznieniem, a także oszczędzamy na częstotliwości koniecznego uzupełniania naturalnych ubytków. W drugim otrzymujemy pełnowartościowy nawóz o wysokiej zawartości azotu, który jednocześnie może zakwasić ziemię do poziomu niezbędnego dla wielu roślin np. iglaków czy różaneczników. Korę ogrodową do ściółkowania można znaleźć w ofercie hurtowni Green&Joy z Gdańska, oferującej również cebulki, kłącza oraz nasiona, a ponadto szeroki wybór narzędzi ogrodniczych oraz wyposażenia.

Dodaj komentarz