zlodziej aut

Sposoby na złodzieja, czyli jak zabezpieczyć się przed plagą

Złodzieje samochodów to prawdziwa plaga, która spędza sen z powiek kierowców, którzy boją się o swoje auto. Pomimo powstawania coraz nowszych zabezpieczeń złodzieje znajdują sposoby na rozpracowanie ich. Oto co warto wiedzieć, by uchronić samochód przed kradzieżą.

Nie dawaj okazji i nie kuś losu

Wbrew temu, co może się wydawać, to dla bezpieczeństwa samochodu bardzo wiele może zrobić sam posiadacz. Nie chodzi tutaj nawet o naszpikowanie go najnowocześniejszymi systemami, a o codzienną ostrożność i przezorność. Często zdarza się, że w pośpiechu nie zamkniemy auta, albo zostawimy na widoku wartościowe przedmioty. Należy zwracać na to szczególną uwagę. Nie warto kusić potencjalnego złodzieja. Jeżeli opuszczamy samochód należy zdjąć z pola widzenia wszelkie wartościowe akcesoria, których nie zabieramy ze sobą. Ważne jest również zwracanie uwagi na wybór miejsca parkowania. Warto jest unikać miejsc ciemnych, niestrzeżonych i podejrzanych, a także takich, które pozostają nieco na uboczu.

Immobilizer — bądź sprytniejszy od złodzieja

Ten typ ochrony samochodu jest obecnie najbardziej powszechny i popularny. Zdecydowana większość nowych samochodów posiada go już w standardzie. Immobilizer to nic innego jak elektroniczna blokada zapłonu silnika. Działa w ten sposób, że nawet jeżeli złodziej dostanie się do samochodu, to korzystając z innego kluczyka, niż ten który posiada właściciel nie uda mu się odpalić samochodu. Wszystko dzięki nadajnikowi umieszczonemu w kluczyku, w momencie wykrycia nieprawidłowości wysyła sygnał do mechanizmu blokującego.

Autoalarm doskonale sprawdzi się w ochronie wnętrza auta

Alarm zamontowany w samochodzie, to idealne uzupełnienie środków zabezpieczających. Immobilizer może pokrzyżować plany złodzieja, ale nie uchroni nas przed splądrowaniem wnętrza samochodu. Autoalarm jest świetnym wyborem, ponieważ może skutecznie odstraszyć rabusia, a do tego zaalarmować kogoś w pobliżu.

Ubezpieczenie AC

Wykupienie tego dobrowolnego ubezpieczenia jest dobrą praktyką wśród kierowców. Zwłaszcza tych, którzy posiadają nowe samochody popularnych marek. AC chroni przed finansowymi skutkami wynikającymi z utraty lub uszkodzenia samochodu. Odszkodowanie z tytułu posiadania autocasco pokrywa jednak jedynie wartość samochodu, która została określona w umowie i na podstawie ustalonej wysokości składki.

Dodaj komentarz