Usuwanie DPF z auta – dlaczego warto?

Coraz więcej kierowców decyduje się na usunięcie filtra DPF ze swoich pojazdów. Jednym z powodów jest chęć zaoszczędzenia pieniędzy – koszt wymiany filtra w warsztatach samochodowych jest wysoki i cykliczny, a usunięcia – tani i jednorazowy. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto usunąć filtr znajdujący się tuż obok katalizatora!

DPF – czy można usunąć go w sposób legalny?

Jak sprawa wygląda od strony prawnej? Czy można bezpiecznie i bez konsekwencji usunąć filtr DPF? W Rzeszowie, w Warszawie, we Wrocławiu czy w każdym innym mieście jest to legalne. Rozeznać w dziedzinie należy się w przypadku, w którym zainteresowani znajdują się za granicą. Nie wszystkie państwa akceptują takie rozwiązanie.

Podniesienie mocy silnika poprzez usunięcie filtra?

Usunięcie filtra DPF często podyktowane jest chęcią zaoszczędzenia pieniędzy na jego wymianie – usługa ta może kosztować nawet 2000 zł, a w przypadku samochodów miejskich trzeba wykonywać ją często. Niestety, spalanie sadzy tego filtra następuje tylko wtedy, gdy silnik pracuje na wysokich obrotach, co ciężko osiągnąć, stojąc w korkach.

Brak dodatkowych wydatków to nie jedyna zaleta – zabieg wpływa również na pracę silnika, a konkretnie na podnoszenie mocy (w Rzeszowie zainteresowani nie będą mieli problemu ze znalezieniem lokalnych serwisów, które podejmą się tego zadania). Działa to w sytuacji, gdy filtr był już zabrudzony. Jego usunięcie przywróci utracone konie mechaniczne, których często brakuje w miejskich samochodach.

Chip tuning a brak DPF – czy można to łączyć?

Nie ma żadnych przeciwwskazań przed łączeniem chip tuningu z wycięciem filtra DPF. Co więcej, skorzystanie z tych dwóch metod może dać największe rezultaty, które będą wyraźnie odczuwalne podczas jazdy samochodem. Oba rozwiązania wymagają wgrania odpowiednich sterowników do silnika pojazdu i działają w sposób do siebie podobny.

Wzrost mocy silnika, spadek zużycia paliwa i znaczna oszczędność – usunięcie DPF jest rozwiązaniem problemu, zanim ten się pojawi. To rozsądna decyzja, którą chętnie podejmują kierowcy z całej Polski!

Dodaj komentarz