chiptuning

W jakich autach możliwy jest chiptuning skrzyni biegów?

Każdy kierowca chce, by jego samochód sprawował się możliwie jak najlepiej i słuchał się go w trakcie jazdy. Dlatego coraz częściej decydujemy się na modyfikacje auta, które mają na celu poprawienie jego osiągów, czy też własciwości jezdnych. Jedna z taka modyfikacji to chiptuning skrzyni biegów. W jakich autach można go wykonać?

Chiptuning skrzyni biegów – gdzie jest dostępny?

Usługa jaką jest chiptuning skrzyni biegów w Rzeszowie znajduje się w ofercie wielu warsztatów, które specjalizują się w tuningowaniu samochodów, czyli ich modyfikowaniu, które ma na celu poprawę osiągów, a czasami też wyglądu poprzez dodanie dodatkowych elementów, czy też zmianę malowania lub oklejenia.

Najlepsze efekty chiptuning skrzyni biegów da, jeśli wykonamy również chipowanie silnika w Rzeszowie. Na szczęście praktycznie w każdym warsztacie, który zajmuje się chiptuningiem skrzyni biegów można również liczyć na modyfikację jednostki napędowej po to, by poprawić jej osiągi.

W jakich samochodach można wykonywać chiptuning skrzyni biegów?

Auta, w których możliwe jest wykonanie chiptuningu skrzyni biegów to przede wszystkim samochody, które wyposażone są w automatyczną przekładnię. Wynika to z tego, że w nich nie mamy bezpośredniej kontroli nad zmianami biegów, tylko zajmuje się tym specjalny komputer sterujący, który posiada wgrane oprogramowanie odpowiadające za zmianę biegów we właściwym momencie. Producenci nie zawsze jednak tworzą idealne, które pozwoli na najprzyjemniejszą jazdę.

Wtedy właśnie w grę wchodzi chiptuning skrzyni biegów. Jego wykonanie polega na wpierw zebraniu parametrów skrzyni biegów a następnie odczytaniu oprogramowania z jej sterownika. Gdy to zostanie zebrane specjalista przygotowuje indywidualny program dla skrzyni biegów współpracując wraz z klientem, następnie dokonuje właściwego chiptuningu skrzyni biegów i sprawdza efekty poprzez wykonanie jazdy testowej. Jeśli w jej trakcie samochód sprawuje się odpowiednio, to jest gotowy by trafić do klienta i jeździć po polskich drogach.

Dodaj komentarz